DLACZEGO MY?

Dzień dobry zatroskany Rodzicu.

Odwiedziłeś naszą stronę a to oznacza, że szukasz Przedszkola dla swojego Dziecka. Z pewnością masz wiele pytań i wątpliwości. Chcesz aby Twoje Dziecko w Przedszkolu czuło się bezpiecznie oraz żeby miało odpowiednią terapię. Nam również na tym zależy. Dbamy o bezpieczeństwo dzieci oraz dokładamy wszelkich starań aby terapia przynosiła widoczne efekty.

Nasze przedszkole to:

ZAJĘCIA W MAŁYCH GRUPACH

WYKWALIFIKOWANI TERAPEUCI Z DUŻYM DOŚWIADCZENIEM

KOMPLEKSOWA TERAPIA I WSPARCIE RODZIN

INDYWIDUALNE ZAJĘCIA TERAPEUTYCZNE

KOMUNIKACJA ALTERNATYWNA

TUS

TERAPIA SI

SNOEZELEN

SALA DOŚWIADCZANIA ŚWIATA

SAMODZIELNOŚĆ

AKCEPTACJA

MIŁA ATMOSFERA

SZKOLENIA DLA RODZICÓW

Nasze ZAbawy

DIAGNOZA AUTYZMU

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Zdajemy sobie sprawę, że określenie "specjalne/terapeutyczne" budzi Państwa mieszane uczucia.

Z pewnością zadajecie sobie Państwo pytanie czy na pewno przedszkole specjalne a może integracyjne? Z rozmów jakie prowadzimy  z rodzicami, wynika, że często przedszkole specjalne kojarzy im się z dziećmi bardzo nisko funkcjonującymi. Mają obawy, że ich dziecko "straci" przebywając z "takimi" dziećmi. Proszę Państwa nic bardziej mylnego. W Naszym Przedszkolu są również dzieci w normie intelektualnej ale mają problemy w innych sferach rozwoju. Każde przedszkole specjalne od przedszkola masowego czy integracyjnego rożni się tym, że w Przedszkolu Specjalnym są tylko dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego. Kładziemy ogromny nacisk na terapię, a możemy to robić dzięki mało licznym grupom, odpowiedniemu wyposażeniu i sztabie zatrudnionych specjalistów. Intensyfikacja Naszych działań i Państwa również, bo bez Waszej współpracy będzie ciężko osiągnąć sukces, daje szanse na to, że kolejny etap edukacyjny Państwa dziecko będzie mogło odbywać w placówce integracyjnej, a nawet masowej.

Poniżej znajdują się pytania jakie najczęściej zadają Nam rodzice. Mamy nadzieje, że odpowiedzi na nie przybliżą Państwu Nasze Przedszkole i wizję Naszej pracy.

1. Do jakiej grupy trafi moje dziecko?

Tworząc grupę bierzemy pod uwagę poziom funkcjonowania dziecka, jego potrzeby i możliwości psychofizyczne oraz jakie korzyści terapeutyczne może dać mu funkcjonowanie w danej grupie, czyli czego może się nauczyć od kolegów a koledzy od Niego.

2. Jakie moje dziecko będzie mieć zajęcia indywidualne?

Na podstawie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego oraz przeprowadzonej przez Nas diagnozy funkcjonalnej ( pracujemy na własnym narzędziu diagnostycznym oraz wykorzystujemy test PEP-R) konstruujemy Indywidualny Program Edukacyjno Terapeutyczny bazując na najbliższej strefie rozwoju.

Rodzaj zajęć zależy od wskazań jakie zawiera orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego oraz od potrzeb dziecka wynikających z diagnozy. Mamy specjalistów niemal z każdej dziedziny.  W zależności od potrzeb dziecko może mieć zajęcia z neurologopedą, logopedą, surdopedagogiem,  oligofrenopedagogiem, psychologiem, terapeutą SI, fizjoterapeutą, terapeutą ręki.  W ciągu tygodnia dziecko ma łącznie 2 godziny zajęć indywidualnych z różnymi specjalistami.

Dodatkowo prowadzimy zajęcia grupowe takie jak np.  logorytmika, muzykoterapia, trening uwagi, TUS, trening czystości i wiele innych. Tak naprawdę terapia w Naszym przedszkolu trwa nieustannie i przybiera formę zajęć indywidualnych lub grupowych.

W doborze zajęć bardzo ważna jest dla Nas Państwa opinia, gdyż nikt tak jak rodzic nie zna Swojego dziecka.

3. Jakimi metodami Państwo pracujecie?

Największy nacisk w terapii  dzieci z autyzmem stawiamy na rozwój komunikacji. Intensywna praca logopedy, stosowanie komunikacji alternatywnej AAC oraz stymulowanie funkcji poznawczych daje szanse dziecku na porozumienie z otoczeniem. Bardzo ważna jest także samodzielność dzieci, rozwijana m.in. poprzez: trening samoobsługi, trening umiejętności społecznych.

W Naszej pracy wykorzystujemy różne metody bądź ich elementy, które dostosowujemy do możliwości i potrzeb dzieci.

4. Co jeżeli dziecko jest na diecie?

W Naszym Przedszkolu żywieniem zajmuje się firma Cateringowa Catering for Kids. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości ich usług. Posiłki są bardzo smaczne, gotowane na świeżych produktach. Są w stanie przygotować różne diety. Obecnie dostarczają nam dietę bezglutenową, bezmleczno-bezjajeczną oraz bezmleczno-bezgkutenowo-bezcukrową. My również pilnujemy aby dzieci przestrzegały diety.

5. Czy macie plac zabaw?

Tak, mamy do dyspozycji 10 ar. ogród, zacieniony drzewami, który sukcesywnie wyposażamy w sprzęt rekreacyjny dla dzieci.

7. Czy jest parking?

Tak, mamy parking na ok 5 samochodów. Pomimo, że jesteśmy blisko centrum nie ma problemu z zaparkowaniem samochodu.

8. W jakich godzinach jest czynne przedszkole?

Przedszkole jest czynne w godzinach od 7:00 do 15:30. Przy dużym zainteresowaniu jest możliwość wydłużenia godzin otwarcia.

9. Jakie są opłaty za przedszkole?

Miesięczne czesne uzależnione jest od długości pobytu dziecka w przedszkolu.

Jeżeli mają Państwo więcej pytań zapraszamy do kontaktu z Nami.